piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • La Bălți a avut loc evenimentul cultural-educațional RAMxBălți

    //
    Categories

    ✅ Ieri, 24 septembrie 2025, pe Estrada de Vară din Parcul Central „M. Volontir” a avut loc evenimentul cultural-educațional RAMxBălți.

    🧑‍💻 În cadrul evenimentului au fost discutate teme precum: cum să creăm conținut de calitate, util și inspirațional, cum să recunoaștem manipularea și cum să ne protejăm în spațiul online.

    🔵 Cu un discurs de salut s-a adresat primarul Alexandr Petkov, care a subliniat importanța acestei inițiative cultural-educaționale, a mulțumit organizatorilor pentru proiectul interesant și i-a îndemnat pe bălțeni să creeze conținut util, care să contribuie la schimbări pozitive în oraș, în comunitatea locală și în țară.

    ☝️ Evenimentul a continuat cu discuții captivante pe teme de actualitate privind crearea de conținut, însoțite de prezentări informative.

    🎤 La finalul serii, pe Estrada de Vară din Parcul Central „M. Volontir” din Bălți a avut loc concertul formației Satoshi, care a încântat publicul cu interpretarea pieselor îndrăgite.

    👉 Evenimentul a fost organizat de AO „Academia Rockit” și Granat Xtech SRL, cu sprijinul Primăriei municipiului Bălți, și are ca scop promovarea educației media în rândul tinerilor.
    Sursa video: Вălți Today.

    Leave a Reply


    Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.