Judocanii din Bălți au avut o evoluție strălucită la turneul internațional din România
Judocanii din Bălți, discipolii Școlii Sportive Specializate „B. Petuhov”, au demonstrat un nivel excelent de pregătire și au cucerit numeroase medalii la turneul internațional de judo desfășurat la Bacău, România. La competiție au participat peste 320 de sportivi din România și Republica Moldova.
Campioni:
- Socolenco Petru
- Busuioc Alexandru
- Guzun Simona
- Ivanov Lucas
- Gabor Mirela
- Ciocîrlan Călin
Vicecampioni (medalii de argint):
- Cosovan Natan
- Ghinitoi Petru
Primăria municipiului Bălți felicită judocanii Școlii Sportive Specializate „B. Petuhov” și antrenorii lor, Viorel Midrigan și Nicolae Chelmescu, pentru rezultatele remarcabile.
Le dorim sportivilor să cucerească cu încredere noi podiumuri la competițiile naționale și internaționale!



















