Întreprinderea Municipală „Direcția de Troleibuze” implementează măsuri suplimentare pentru îmbunătățirea transportului public de pasageri
🔷 În cadrul ședinței de lucru de astăzi, la care au participat conducătorii întreprinderilor municipale, administratorul Î.M. „Direcția de Troleibuze” a prezentat un raport privind activitățile curente de optimizare a circulației transportului public.
☝️ Pentru îmbunătățirea deservirii pasagerilor, au fost revizuite și actualizate graficele de circulație ale troleibuzelor. De asemenea, pe ruta nr. 4 a fost adăugată încă o unitate de transport, ceea ce va permite reducerea intervalului de circulație și sporirea confortului locuitori.
🚎 Pentru a reduce încărcătura în orele de vârf, întreprinderea a decis suplinirea rutei nr. 2 cu trei troleibuze suplimentare. Acestea circulă până în centrul orașului, contribuind la descongestionarea fluxului de pasageri în cele mai aglomerate perioade.











