piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • În curând va începe instalarea camerelor de supraveghere pe platformele de colectare a deșeurilor

    //
    Categories

    În cadrul ședinței cu administratorii întreprinderilor municipale, viceprimarul Vitalie Balan a anunțat că în cel mai scurt timp va începe instalarea camerelor de supraveghere pe toate platformele de colectare a deșeurilor solide menajere.

    Primăria municipiului Bălți face tot posibilul pentru ca instalarea camerelor să fie finalizată până la sfârșitul lunii februarie 2026. Aceasta va permite creșterea controlului asupra întreținerii și curățeniei platformelor și va asigura un nivel mai ridicat de siguranță și curățenie în oraș.

    Leave a Reply