În atenția locuitorilor mun. Bălți! Este posibilă sistarea temporară a livrării apei potabile în data de 18 iunie 2025
Primăria municipiului Bălți informează cetățenii despre posibila sistare temporară a furnizării apei potabile în legătură cu lucrările de reparație planificate la rețelele de apeduct.
Conform informațiilor ÎIS „Acva Nord”, în data de 18 iunie 2025, în intervalul orelor 08:00 – 16:00 va fi sistată temporar livrarea apei în legătură cu lucrările de reparație planificate la rețelele de apeduct.
Totodată, viceprimarul municipiului Bălți, Vitalie Balan, a venit cu un apel către locuitorii orașului să își facă rezerve de apă necesare.
Primăria municipiului Bălți își cere scuze pentru eventualele incomodități și contează pe înțelegerea locuitorilor orașului.











