piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Elevii ȘSS nr. 1 au câștigat 3 medalii la turneul internațional de box „CAHUL – 2025”

    //
    Categories

    În perioada 21-23 martie 2025, la Cahul s-a desfășurat turneul internațional de box „CAHUL – 2025”, la care au participat peste 90 de sportivi din Moldova, România și Ucraina. În urma competiției, elevii ȘSS nr. 1 au obținut 3 medalii în categoriile lor de greutate:

    • – Piaduhov Dmitrii – aur;
    • – Horneț Ilia – argint;
    • – Pogor Damian – bronz.

    Felicităm sportivii și antrenorii lor pentru această performanță remarcabilă și le dorim noi realizări și victorii spectaculoase în competițiile viitoare!

     

    Leave a Reply