În perioada 13 – 14 septembrie 2025, la Florești s-a desfășurat turneul republican de șah „Cupa Prieteniei”. La competiție au participat peste 100 de jucători pasionați de șah.
Municipiul Bălți a fost reprezentat la acest turneu de către 30 de elevi ai Școlii Sportive Specializate nr. 2, care și-au demonstrat măiestria, cele mai bune tactici și strategii de victorie.
Primăria municipiului Bălți felicită câștigătorii și premianții turneului și le dorește partide fără înfrângeri și noi performanțe!