piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Construcția drumului de pe strada I. Vieru continuă chiar și seara târziu

    //
    Categories

    🔵 Primarul mun. Bălți, Alexandr Petkov, a informat locuitorii orașului despre evoluția lucrărilor de construcție a noului drum de pe strada I. Vieru, subliniind că „lucrările continuă până seara târziu”.

    ☝️🚜 „Vreau ca bălțenii să vadă: lucrările continuă până seara târziu — anume acolo unde drum nu a existat niciodată.

    Acum amenajăm cel mai abrupt sector al străzii I. Vieru. Aplicăm o tehnologie specială de turnare a betonului, pentru ca drumul să fie durabil și rezistent.
    Iar deja anul viitor planificăm să conectăm acest sector prin asfaltare cu str. Decebal — pas cu pas creăm ceea ce aici a fost așteptat timp de decenii”, a comunicat primarul pe pagina sa de Facebook.

    Leave a Reply