Construcția drumului de pe strada I. Vieru continuă chiar și seara târziu
🔵 Primarul mun. Bălți, Alexandr Petkov, a informat locuitorii orașului despre evoluția lucrărilor de construcție a noului drum de pe strada I. Vieru, subliniind că „lucrările continuă până seara târziu”.
☝️🚜 „Vreau ca bălțenii să vadă: lucrările continuă până seara târziu — anume acolo unde drum nu a existat niciodată.
Acum amenajăm cel mai abrupt sector al străzii I. Vieru. Aplicăm o tehnologie specială de turnare a betonului, pentru ca drumul să fie durabil și rezistent.
Iar deja anul viitor planificăm să conectăm acest sector prin asfaltare cu str. Decebal — pas cu pas creăm ceea ce aici a fost așteptat timp de decenii”, a comunicat primarul pe pagina sa de Facebook.
















