piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Concursul Internaţional „Prietenii muzicii”. Premiul I la bălțeni.

    //
    Categories

    În perioada de 22-24 februarie 2019, în orașul Cluj-Napoca (România) s-a desfăşurat Concursul Internaţional „Prietenii muzicii”, ediţia a XII-a.

    Profesoara Şcolii de Muzică „G. Enescu” din mun. Bălţi, dna Angela Chilari împreună cu discipola sa Ciumaş Bianca – Andreea, cu susţinerea Secţiei Cultură a Primăriei mun. Bălţi, au prezentat cu mândrie Republica Moldova, municipiul Bălţi  şi Şcoala de Muzică „G.Enescu”, fiind apreciate cu Premiul I.

    Sincere felicitări pentru premiul obţinut. Succese mari şi realizări frumoase pe viitor!

    Leave a Reply