piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Campionii și premianții Turneului de judo „In memoria lui Alexandr Naiștut”, desfășurat la Bălți

    //
    Categories
    ✅ În perioada 19 – 20 septembrie 2025, la Școala Sportivă Specializată „Boris Petuhov” din mun. Bălți s-a desfășurat turneul de judo, la care au participat peste 260 de sportivi din Ucraina și Republica Moldova.
    🔵 La deschiderea turneului au fost prezenți primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov, și președintele Federației de Judo din Moldova, Andrei Golban.
    🥋Elevii Școlii Sportive Specializate „Boris Petuhov” au demonstrat perseverență și forță de caracter în lupta pentru medalii și șansa de a se califica la competițiile internaționale.
    🥇🥈🥉În urma turneului, judocanii din orașul nostru au devenit campioni și premianți:
    🥇 Medalii de aur:
    Nicolai Narbaev
    Nikita Rudoi
    Sorin Ivanov
    Nicoleta Ciobanu
    Mirela Gabor
    Anastasia Labic
    🥈 Medalii de argint:
    Daniel Corbu
    Nicolai Lopotenko
    🥉 Medalii de bronz:
    Artiom Ivaniuc
    Mihail Zuicov
    Andrei Vatamaniuc
    ☝️Câștigătorii turneului vor reprezenta Republica Moldova la Campionatul Balcanic, care va avea loc în luna octombrie, la Budva (Muntenegru).
    🔵🤝Primăria municipiului Bălți felicită campionii și premianții turneului pentru rezultatele remarcabile, aduce mulțumiri antrenorilor pentru profesionalism și pregătirea excelentă a sportivilor, precum și organizatorilor pentru desfășurarea competiției la un nivel înalt. Le dorim mult succes și victorii spectaculoase la viitoarele competiții internaționale!

    Leave a Reply