piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Bălțeanul Mihail Latîșev a urcat pe podiumul turneului Grand Slam de la Abu Dhabi, cucerind medalia de argint

    //
    Categories

    Judocanul Mihail Latîșev, participant la Jocurile Olimpice, care și-a început cariera sportivă la Școala Sportivă Specializată „B. Petuhov” sub îndrumarea antrenorului Ghenadie Meleașchevici, a cucerit medalia de argint la turneul Grand Slam de la Abu Dhabi.

    Sportivul din mun. Bălți a evoluat în categoria de greutate 90 kg și i-a învins pe adversarii din Bulgaria, Serbia și Azerbaidjan, cedând în finală sportivului din Georgia – dublu campion olimpic.

    Primăria municipiului Bălți îl felicită pe Mihail Latîșev pentru medalia de argint obținută și îi dorește noi performanțe și victorii strălucite. Felicitări, de asemenea, Școlii Sportive Specializate „B. Petuhov” și antrenorului Ghenadie Meleașchevici pentru succesul discipolului lor.

     

    Leave a Reply