Primăria municipiului Bălți o felicită pe interpreta Polina Ignatenco, elevă a studioului vocal „Vivat” (conducător Olga Berezovschi) din cadrul Casei de Cultură Multifuncționale, pentru câștigarea locului I la festivalul-concurs internațional de muzică vocală „Mărul de Aur”, desfășurat în perioada 6–7 septembrie la Chișinău.
Performanța Polinei Ignatenco reprezintă rezultatul talentului, hărniciei și măiestriei sale interpretative, dar și o confirmare a nivelului înalt de pregătire a vocaliștilor din instituțiile culturale ale municipiului nostru.
Primăria mun. Bălți îi urează Polinei Ignatenco mult succes în lumea muzicii, inspirație și noi victorii!