piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Angajații ÎM „AT și SV” continuă să înlăture consecințele vântului puternic în întreg orașul

    //
    Categories

    🚜🪾De la primele ore ale dimineții, angajații întreprinderii municipale „AT și SV” au început lucrările de salubrizare pe întreg teritoriul orașului, continuând să elimine consecințele vântului puternic care s-a abătut asupra municipiului Bălți.

    ‼️🪾Atenția principală este acordată înlăturării arborilor doborâți,crengilor rupte și altor plante deteriorate care prezintă pericol pentru pietoni și transportul auto. Lucrările se desfășoară atât în cartierele locative, cât și în apropierea instituțiilor publice, pe străzile centrale și în zonele de parc.

    ‼️🌬️Potrivit informației prezentate de către conducerea ÎM „AT și SV”, seara și noaptea angajații întreprinderii au intervenit la 39 de adrese pentru lichidarea efectelor vântului puternic. Cele mai complicate cazuri înregistrate au fost căderi de arbori și crengi masive peste conducte de gaz, construcții și automobile. Lucrările au continuat până la ora 5 dimineața.

    🔵🙏🏻 Primăria municipiului Bălți adresează mulțumiri angajaților ÎM „AT și SV” pentru operativitate și muncă bine coordonată.

    ☝️🌬️Serviciile municipale continuă să înlăture consecințele furtunii care a afectat orașul, să monitorizeze situația și să răspundă prompt solicitărilor locuitorilor.

    Leave a Reply