piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Alexandr Petkov s-a întâlnit cu delegația din Coreea

    Primarul Alexandr Petkov s-a întâlnit astăzi cu o delegație din Coreea, condusă de fostul ambasador al Coreei, Lee Yang Goo.

    În cadrul întâlnirii s-au discutat perspectivele posibilei colaborări. Părțile au exprimat un interes reciproc în dezvoltarea relațiilor de parteneriat în diverse domenii.

    Primarul a subliniat importanța consolidării relațiilor între cele două țări la nivelul comunităților locale. Întâlnirea a avut loc într-o atmosferă caldă, lăsând ambele părți interesate de viitoarea colaborare.

    Leave a Reply