piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Alexandr Petkov a avut o întrevedere cu reprezentanții organizației „People in Need”

    //
    Categories

    Pe data de 27 februarie 2024, Alexandr Petkov, Primarul municipiului Bălți, s-a întâlnit cu reprezentanții organizației „People in Need”.

    Scopul întâlnirii a fost discutarea modalităților de colaborare între administrația publică locală și această organizație. În cadrul discuției, s-au abordat diverse aspecte legate de potențiale inițiative și programe comune, cu accent pe sprijinirea comunității. De asemenea, Alexandr Petkov a vorbit despre problemele cu care se confruntă persoanele social vulnerabile și refugiații din Bălți.

    Ambele părți au exprimat speranța pentru o colaborare fructuoasă și pentru contribuții reciproce în îmbunătățirea calității vieții locuitorilor din Bălți.

    Leave a Reply