piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • „Acasă – în siguranță”: la Bălți a avut loc un spectacol emoționant care a dat startul săptămânii festive

    //
    Categories

    Astăzi, 19 mai 2025, la Casa de Cultură Polivalentă, a avut loc spectacolul de teatru documentar „Acasă – în siguranță”, montat în stilul verbatim. Evenimentul a marcat începutul oficial al programului cultural-sportiv organizat în perioada 19–25 mai, dedicat Zilei orașului Bălți.

    Prin acest spectacol emoționant, comunitatea a fost invitată să reflecteze asupra valorilor ce țin de siguranță, familie și apartenență.

    Primăria municipiului Bălți încurajează participarea activă la evenimentele din program, menite să unească cetățenii și să celebreze spiritul orașului nostru.

    Leave a Reply