piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • A fost aprobată componența Comisiei de primire- transmitere a proprietății municipale în proprietatea statului

    //
    Categories

    În temeiul dispoziției primarului municipiului Bălți nr. 361 din 04.12.2023, a fost aprobată comisia de primire – transmitere a proprietății municipale în proprietatea statului, în următoarea componență:

    Preşedintele comisiei: A. Petkov – primar al municipiului Bălţi;

    Membrii comisiei:

    De la partea care transmite:

    • Balan V. – şeful Direcţie juridică a primăriei;
    • Sochirca C. – şefa Direcției proprietății municipale și relații funciare a primăriei;
    • Negara L. – specialist principal al Direcției proprietate municipală și relații funciare a primăriei (pe subiecte proprietății municipale);
    • Ogonioc Z. -specialistul principal al direcţiei evidenţă contabilă a primăriei (pe mijloace fixe);
    • Bădărău L. – şeful Direcţiei evidenţă contabilă a primăriei;

    De la partea care primește:

    • Mămăligă A. – consultant superior, secția valorificarea bunurilor entităților de stat, Direcția administrare corporativă, metodologii și reglementări;
    • Gorobica С.– consultant principal, Direcția financiară;
    • Chicuș A. – șef Direcția administrarea bunurilor imobile și relații funciare.

    Comisia va asigura efectuarea primirii – transmiterii în cauză, cu perfectarea în ordinea stabilită a tuturor documentelor necesare, conform prevederilor legislației în vigoare şi să prezinte actele de predare-primire a proprietăţii municipale spre aprobare primarului municipiului Bălţi.

    Leave a Reply