A fost achiziționată tehnică nouă pentru cosirea ierbii în Bălți
În parcul municipal „Mihai Volontir”, angajații ÎM „Amenajarea teritoriului și spații verzi” au început lucrările sezoniere de cosire a ierbii.
În acest an, pentru efectuarea lucrărilor sunt utilizate mașini de tuns gazonul, ceea ce permite sporirea eficienței și a calității întreținerii zonelor verzi. Anterior, în acest scop erau folosite trimmere.
Lucrările se desfășoară conform planului și sunt orientate spre menținerea unei stări sanitare corespunzătoare a parcului.












