A avut loc ședința Comisiei de concurs pentru selectarea membrilor Consiliului de Transparență al mun. Bălți
La data de 22 august 2025, în incinta Primăriei municipiului Bălți a avut loc ședința Comisiei de concurs pentru selectarea membrilor Consiliului de Transparență al municipiului Bălți.
În cadrul ședinței a fost desfășurat interviul cu candidații admiși, au fost totalizate rezultatele procesului de selecție și a fost aprobată lista finală a membrilor selectați.
Consiliul de Transparență este un organ consultativ la nivel municipal, format din cetățeni din diverse profesii și domenii de activitate, care activează în mod voluntar. Misiunea acestuia este monitorizarea transparenței acțiunilor autorităților publice locale, participarea la procesul decizional și supravegherea utilizării mijloacelor publice.






















