Primăria municipiului Bălți atrage atenția conducerii Î.M. „Amenajarea teritoriului și spații verzi” asupra necesității îmbunătățirii calității lucrărilor de salubrizare a stațiilor de transport public din întreg orașul
Se subliniază că deșeurile colectate trebuie evacuate imediat după finalizarea lucrărilor de curățenie. Nu este admisă lăsarea gunoiului pe teritoriul stațiilor sau acumularea acestuia.
Autoritățile municipale solicită respectarea strictă a normelor sanitare și asigurarea unui nivel corespunzător de întreținere a spațiilor publice. Controlul asupra executării acestor cerințe va fi intensificat.












