Primăria a demarat instalarea camerelor de supraveghere video pe toate platformele de colectare a deșeurilor
Primăria municipiului Bălți informează despre începerea instalării camerelor de supraveghere video la toate platformele de colectare a deșeurilor menajere de pe teritoriul municipiului.
Potrivit viceprimarului municipiului Bălți, Vitalie Balan, situația de la platformele de colectare va fi monitorizată permanent, 24 /24.
„Toate platformele de colectare a deșeurilor vor fi sub control continuu. Persoanele care încalcă regulile de curățenie și ordine publică, depozitează deșeuri din construcții pe platformele destinate deșeurilor menajere sau depozitează neautorizat gunoi vor fi sancționate conform legislației în vigoare”, a subliniat viceprimarul.
Primăria municipiului Bălți îndeamnă cetățenii să dea dovadă de responsabilitate civică și să contribuie la menținerea curățeniei și ordinii în oraș.












