Performanță remarcabilă pentru tinerii șahiști din Bălți la Campionatul Național
Primăria municipiului Bălți adresează sincere felicitări tinerilor sportivi ai Școlii Sportive Specializate Nr. 2, care au obținut rezultate excelente în cadrul Campionatului Național de șah (categoria de vârstă 16–20 ani), la probele de șah rapid și blitz, desfășurat în perioada 11–13 aprilie 2025.
În urma competiției, sportivii noștri au cucerit 6 medalii, demonstrând talent, concentrare și un nivel înalt de pregătire.
? Felicităm premianții turneului și le urăm mult succes la competițiile viitoare!


















