piața Independenței, 1
08:00 - 17:00
(0231) 2-64-50
  • Русский
  • Aniversarea a 78-a de la eliberarea orașului Bălți de sub jugul fascist!

    //
    Categories

    Pe 26 martie 2022 se împlinesc 78 de ani de la eliberarea orașului Bălți de sub jugul fascist.

    Cu această ocazie, Primăria municipiului Bălți organizează următoarele evenimente comemorative:

    11:00 – depunere de flori la Memorialul Gloriei Militare și la Monumentul eliberatorilor orașului „Tanc”.

    Participanții se vor aduna lângă memorial în intervalul orar 10:45 – 11:00.

    Participanții la activitate sunt obligați să respecte strict măsurile de prevenire și control al infecției COVID-19 în conformitate cu reglementările Comisiilor Naționale și Municipale Extraordinare de Sănătate Publică.

    Leave a Reply