La ședința cu administratorii întreprinderilor, reprezentantul ÎM „AT și SV” a informat că în Bălți se desfășoară lucrări de curățare a marcajului de separare de pe strada Ștefan cel Mare, iar pentru mâine se planifică trecerea pe străzile Gagarin și Iorga. Toate lucrările sunt coordonate cu poliția și se efectuează manual.
/
Date11 feb. 2025
Conform informațiilor oferite de administrația ÎM „Apă Canal Bălți”, în ultimele 24 de ore au fost înregistrate 12 avarii. Cu toate acestea, domnul Ungureanu a declarat că orașul nu va rămâne fără apă, însă sunt posibile mici întreruperi în anumite zone ale orașului, unde vor fi remediate aceste probleme.
/
Date11 feb. 2025


















