09:00 - 17:00
(0 231) 54-614

Aparatul primăriei

Conducerea Primăriei

Primarul (bir. 327) Nicolai Grigorișin (0 231) 2-31-81
Viceprimarul (bir. 328) Ghenadie Șmulschii (0 231) 2-23-97
Viceprimarul (bir. 318) (0 231) 2-52-51
Viceprimarul (bir. 318) Lilia Sava (0 231) 2-95-65
Secretarul Consiliului şi a municipiului (bir. 329) Irina Serdiuc (0 231) 2-20-48

Direcţiile, Secţiile şi Serviciile Primăriei

Direcția de colectare a impozitelor și taxelor locale
Şef (bir. 248) Rimma Tcaci (0231) 2-55-15

e-mail: [email protected]

Secția administrație publică locală
Şef (bir.331) Ludmila Dovgani (0 231) 5-46-95

e-mail: [email protected]

Serviciul relații externe și atragerea investiților
Şef (bir. 453)

Specialist principal (bir.453)

Dan Moraru

Angela Edu

(0 231) 5-46-19

(0 231) 5-46-21

e-mail: [email protected]
invest-balti.md

Direcţia Învăţămînt, Tineret şi Sport
Şef direcţie (bir.415)

Şef adjunct (bir.418)

Şef Secţia învăţămînt preşcolar, primar, gimnazial şi liceal (bir.423)

Şef Secţia tineret şi sport (bir.425)

Tatiana Dubiţkaia

Mihail Vlasenco

Alexandru Roşca

Iurii Dmitracov

 

(0 231) 2-23-07

(0 231) 5-46-71

(0 231) 5-46-75

(0 231) 5-46-77

e-mail: [email protected]
[email protected]
dits-balti.md

Serviciul Achiziții Publice
Şef (bir.250) Liliana Ceremuș (0231) 5-46-23; (0231) 5-46-22

e-mail: [email protected]

Direcţia Generală Financiar-Economică
Şef DGFE (bir. 230)

Şef adjunct, şef direcţie elaborare şi administrare a bugetului (bir. 237)

Şef direcţie dări de seamă şi analiza sistemului bugetar (bir. 233)

Şef direcţie economie, prognozare şi administrare a veniturilor (bir. 235)

Şef serviciu comerţ (bir. 306)

Vera Rusu

Lucia Dioneac

Iraida Burlacu

Olga Suhomlinova

Natalia Romanenco

(0231) 5-46-54

(0231) 2-90-45

(0231) 2-33-55

(0231) 2-30-46

(0231) 5-46-20; (0231) 5-46-24

Secția relaţii cu publicul
Şef (bir.322)

Specialist principal (bir.323)

Oficiu „Ghişeul Unic”

Inspector de specialitate (bir. 114)

Angelina Cernogal

Polina Zinovieva

post vacant

Cristina Puha

(0231) 5-46-36

(0231) 5-46-05; (0231) 2-23-48

(0231) 5-46-16

(0231) 5-46-14

e-mail: [email protected]

Serviciul arhivă
Şef

str. Decebal, 99 a

Angelica Borodina

e-mail: [email protected]
Skype: arhiv.balti

Direcţia proprietate municipală şi relaţii funciare
Şef (bir.316)

şef adjunct (bir.316)

Galina Zincovscaia

Andrei Popa

(0231) 5-46-32

(0231) 5-46-33

Direcţia arhitectură şi construcţii
Şef (bir. 113)

şef adjunct (bir.111)

Veaceslav Coada

Ion Macovschi

(0231) 5-46-12; (0231) 5-46-07

(0231) 5-46-11

Direcţia asistenţă socială şi protecţia familiei
Şef (bir. 121)

şef adjunct (bir. 126)

Veronica Munteanu

Nadejda Crîjanovscaia

(0231) 2-33-33

(0231) 2-00-43

Direcţia juridică
Şef (bir. 319) Vitalii Balan (0231) 5-46-34
Direcţia gospodărie comunală
Şef (bir. 450)

şef adjunct (bir. 449)

Veaceslav Zincovschii

Alexandr Cudreaşov

(0231) 5-46-45

(0231) 5-46-46

Serviciul resurse umane
Şef (bir. 314) Maria Ciolan (0231) 5-46-30

e-mail: [email protected]

Serviciul audit intern
Şef (bir. 303)

Specialist principal

post vacant

Olga Savciuc

 

(0231) 6-30-78

Direcţia evidenţă contabilă
Şef (bir. 326) Janna Zaslavscaia (0231) 5-46-10
Secția cultură
Şef (bir. 444)

Specialist în domeniul relaţiilor interetnice şi drepturile omului (bir.430)

Vera Caraulan

Maria Loris

(0231) 2-50-83

(0231) 5-46-17

e-mail: [email protected]

Serviciul sănătate
Şef (bir. 433) Feodora Rodiucova (0231) 5-46-38
Serviciul civil şi evidenţa militară
Şef (bir.441)

Specialist principal (bir.442)

Ghenadie Guțu

Andrei Gheorghița

(0231) 5-46-39

(0231) 5-46-40

e-mail: [email protected]

 

Last updated: noiembrie 5, 2018 at 14:20 pm