Sportivii ȘSS №1 din mun. Bălți au obținut rezultate excelente la Campionatul României la canotaj pe bărci de tip „dragon”
La 16 august 2025, în municipiul Pitești, a avut loc Campionatul României la canotaj pe bărci de tip „dragon” pentru juniori și tineret. Canotorii din Bălți – Iulia Nicolaeva, Stanislav Rîcov, Daniil Danilenco și Alexandr Groza, elevii Școlii Sportive Specializate Nr. 1 – au participat la acest campionat în componența echipei de club din Timișoara și au demonstrat un nivel înalt de pregătire, cucerind numeroase locuri premiate: 8 locuri II și 11 locuri III.
Rezultatele sportivilor:
Iulia Nicolaeva
- 2000 m – loc III
- 2000 m mixt – loc II
- 2000 m (juniori) – loc III
- 200 m – loc II
- 200 m mixt – loc III
Stanislav Rîcov
- 2000 m mixt – loc II
- 2000 m – loc III
- 200 m (juniori) – loc II
- 200 m mixt – loc III
Daniil Danilenco
- 2000 m – loc III
- 2000 m mixt – loc II
- 200 m (juniori) – loc III
- 200 m – loc II
- 200 m mixt – loc III
Alexandr Groza
- 2000 m – loc III
- 2000 m mixt – loc II
- 2000 m (juniori) – loc III
- 200 m – loc II
- 200 m mixt – loc III
Primăria mun. Bălți felicită sportivii secției de canotaj ai ȘSS №1 și antrenorii acestora, Natalia Nicolaeva și Vasile Nebesnîi, pentru rezultatele merituoase și le urează noi succese, victorii și un parcurs sigur către cucerirea unor noi podiumuri!




















