09:00 - 17:00
(0 231) 54-614

Aparatul primăriei

Conducerea Primăriei

Primarul           (bir. 327) Renato Usatîi (0 231) 2-31-81
Viceprimarul   (bir. 328) Leonid Babii (0 231) 2-23-97
Viceprimarul   (bir. 318) Igor Şeremet (0 231) 2-52-51
Viceprimarul   (bir. 318) Lilia Sava (0 231) 2-95-65
Secretarul Consiliului

şi a municipiului  (bir. 329)

Irina Serdiuc (0 231) 2-20-48

Direcţiile, Secţiile şi Serviciile Primăriei

Direcția de colectare a impozitelor și taxelor locale
Şef  (bir. 248) Rimma Tcaci (0231) 2-55-15

e-mail: [email protected]

Secția administrație publică locală
Şef  (bir.331) Ludmila Dovgani (0 231) 5-46-95

e-mail: [email protected]

Serviciul relații externe și atragerea investiților
Şef interimar (bir. 453)

Inspectorii de specialitate (bir.453)

Angela Edu

Vladislav Cotos

Dan Moraru

(0 231) 5-46-21

(0 231) 5-46-19

e-mail: [email protected]
invest-balti.md

Direcţia Învăţămînt, Tineret şi Sport 
Şef direcţie (bir.415)

Şef adjunct (bir.418)

Şef Secţia învăţămînt preşcolar, primar, gimnazial şi liceal (bir.423)

Şef Secţia tineret şi sport (bir.425)

Dubiţkaia Tatiana

Vlasenco Mihail

Roşca Alexandru

Dmitracov Iurii

 

(0 231) 2-23-07

(0 231) 5-46-71

(0 231) 5-46-75

(0 231) 5-46-77

e-mail: [email protected]
[email protected]
dits-balti.md

Serviciul Achiziții Publice
Şef  (bir.250) post vacant (0231) 5-46-23; (0231) 5-46-22

e-mail: [email protected]

Direcţia Generală Financiar-Economică
Şef DGFE (bir. 230)

Şef adjunct, şef direcţie elaborare şi administrare a bugetului (bir. 237)

Şef direcţie dări de seamă şi analiza sistemului bugetar (bir. 233)

Şef direcţie economie, prognozare şi administrare a veniturilor (bir. 235)

Şef serviciu comerţ (bir. 306)

Vera Rusu

Lucia Dioneac

Iraida Burlacu

Olga Suhomlinova

Natalia Romanenco

(0231) 5-46-54

(0231) 2-90-45

(0231) 2-33-55

(0231) 2-30-46

(0231) 5-46-20; (0231) 5-46-24

Secția relaţii cu publicul
Şef  (bir.322)

Specialist principal (bir.323)

Oficiu „Ghişeul Unic”

Inspector de specialitate (bir. 114)

Angelina Cernogal

Polina Zinovieva

post vacant

Anna Hovhannisyan

(0231) 5-46-36

(0231) 5-46-05; (0231) 2-23-48

(0231) 5-46-16

(0231) 5-46-14

e-mail: [email protected]

Serviciul arhivă
Şef

str. Victoriei, 96 a

 Angelica Borodina (0231) 3-11-70

e-mail: [email protected]
Skype: arhiv.balti

Direcţia proprietate municipală şi relaţii funciare
Şef (bir.316)

şef adjunct (bir.316)

Galina Zincovscaia

Andrei Popa

(0231) 5-46-32

(0231) 5-46-33

Direcţia arhitectură şi construcţii 
Şef (bir. 113)

şef adjunct (bir.111)

Veaceslav Coada

Ion Macovschi

(0231) 5-46-12; (0231) 5-46-07

(0231) 5-46-11

Direcţia asistenţă socială şi protecţia familiei 
Şef (bir. 121)

şef adjunct (bir. 126)

 Veronica Munteanu

Nadejda Crîjanovscaia

(0231) 2-33-33

(0231) 2-00-43

Direcţia juridică
Şef (bir. 319) Vitalii Balan (0231) 5-46-34
Direcţia gospodărie comunală
Şef (bir. 450)

şef adjunct (bir. 449)

Veaceslav Zincovschii

Alexandr Cudreaşov

(0231) 5-46-45

(0231) 5-46-46

Serviciul resurse umane
Şef (bir. 314) Maria Ciolan (0231) 5-46-30

e-mail: [email protected]

Serviciul audit intern
Şef (bir. 303) Maria Lisnic (0231) 6-30-78
Direcţia evidenţă contabilă 
Şef (bir. 326) Janna Zaslavscaia (0231) 5-46-10
Secția cultură
Şef (bir. 444)

Specialist în domeniul relaţiilor interetnice şi drepturile omului (bir.430)

Vera Caraulan

Maria Loris

(0231) 2-50-83

(0231) 5-46-17

e-mail: [email protected]

Serviciul sănătate
Şef (bir. 433) Feodora Rodiucova (0231) 5-46-38
Serviciul civil şi evidenţa militară
Şef (bir.442)

Specialist principal

Ghenadie Guțu

Ruslan Osoianu

(0231) 5-46-40

 

12.04.2017 @ 11:51