08:00 - 17:00
piața Independenței, 1
LINIA DE INFORMARE (0231) 2-64-50

Direcția asistență socială și protecția familiei mun. Bălți, angajează specialist jurist

Comentariu0

Direcția asistență socială și protecția familiei mun. Bălți, angajează

Specialist Jurist,

Cerințe faţă de candidat:

– studii juridice superioare;

– cunoașterea și aplicarea legislației Republicii Moldova;

– experienţa intr-o funcţie anterioara de cel putin 3ani;

– cunoasterea limbii de stat si rusă;

– persoană responsabilă şi flexibila;

– cunoștințe avansate de operare PC;

Responsabilități:

– gestionarea aspectelor cu caracter juridic ale Direcției;

– aduce la cunoştinţă modificările parvenite în cadrul legislativ;

– participarea în litigiile privind protecția drepturilor copiilor minori în cadrul   Judecătoriei mun. Bălți, Curții de Apel;

– reprezentarea legală a copiilor minori, la toate etapele procesuale;

– redactarea documentelor juridice; –

– perfectarea şi înaintarea reclamațiilor;

– perfectarea și înaintarea cererilor de chemare în judecată;

Program de lucru: – luni – vineri; – orele de lucru de la 08.00 până la 17.00 – pauză de masă de o oră;

DASPF  oferă: – angajare oficială; – salariu motivant; – pachet social deplin; – oficiu în centrul orașului. Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul cu foto pe adresa electronică E-mail: [email protected],

Descrierea

  • Orarul de lucru Full time
  • Țară Moldova

Cunoașterea limbilor

  • Română
  • Rusă

Competențe

  • Învățământul Superioare
  • Stagiul de muncă 2-3 ani

Date de contact

  • Persoana de contact, Șeful Direcției asistență socială și protecția familiei mun. Bălți, Veronica Munteanu
  • Email [email protected]
  • Tel 0231 54682, bir.121, Primăria et. I.
Last updated: octombrie 14, 2019 at 19:30 pm

Lasă un Răspuns